E-Kitap

Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Kitabı PDF indir

Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları PDF indirme linki ile Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları Kitap Özeti

Sabır, zorluklara ve sıkıntılara dayanma gücüdür. Kişi, hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine inanıyorsa, fakat ve fakat Allah’a sığınarak sabreder. İnsanların olgunlaşması fakat sabrın sırrı ile olabilecekdür. Sabredilmeli; zira sonunda en hayırlı hükmü Allah verecektir. Sıkıntı, eziyet, haksızlık, hastalık, sakatlık, yoksullik v.s. gibi zorluklada, isyan etmeden onlara engel olmak, zorlukları gidermek için elinden geleni yapmak ve sabır ederek tevekkül sahibi olunmalıdır.

Aile efradından veya sevdiklerimizden ölümler olduğunda yaşanan büyük sıkıntılara neden olan can kayıpları; mal kayıpları, korkular, yatırımlardaki zararlar, sınav başarısızlıkları, terk edilme ve değişik bir çok emeklerle edinilen herhangi bir şeyin kayıpları gibi sıkıntılar, maddi-manevi acılar; bunlar hep birinin olgunlaşması için gerekli birer imtihandır. Allah’a inanan ve sabırla tevekkül eden bireyler, sıkıntılar karşısında Allah’a sığınarak şöyle yakarırlar:

Biz Allah içiniz ve sonunda dönüp O’na gideceğiz. (Bakara 2/156)

Allah İçin Sabret Mehmet Erol Kuloğlu Maviçatı Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu