93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir

93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları Kitabı PDF indir, Herkese Merhabalar sevgili kitap severler, bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza 93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları Kitabının konusu ile ilgili biraz bilgilendirme yapmak istedik. Bu paylaşımımızda 93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları Kitap Özetinin bunun yanında yazımızın detayında 93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları PDF indirme linki ile 93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları kitabını PDF olarak ücretsiz indirebilirsiniz.

93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları Kitap Özeti

93 Harbi, 1877-1878 Osmanlı İmparatorluğu üzerinde yabancı emellerin hayata geçirildiği senelerdır. İngiltere, Anadolu’yu eline geçirmek için çareler aramakta; Rusya, Osmanlı’yı ve Müslümanlığı Balkanlar’dan söküp atarak sıcak
denizlere açılan su yollarını ele geçirmek için çabalamaktadır.
Rus ordusu Gazi Osman Paşa’nın şanlı savunmasına rağmen batıda Yeşilköy’e, doğuda ise Gazi Ahmed Muhtar Paşa’nın direnişine karşın Erzurum’a kadar dayanır.
Düşman her şeyi hesaba katmış, ama dadaş doğuran anaları hesaba katmamıştır.
Şair diyor ki:

“ Dadaş çelik bir yaydır onu germeye gelmez. Kabaran bir sel olur, dağlara da baş eğmez.”

Dadaş dağlara baş eğmez, onu doğuran analar eğer mi?
Nene Hatun, iki çocuk annesi genç bir kadındır. 8 Kasım’ı 9 Kasım’a bağlayan gece yaralı kardeşi Hasan kucağında can verir. Aynı anda şehrin bütün minarelerinden verilen salalar karanlığı yırtar.
Ezanlar, Nene Hatun’u gazaveyavet etmektedir.

93 Harbi ve Nene Hatun Sara Gürbüz Özeren Mihrabad Yayınları KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

pdf indirme butonu


Yorum yapın