Ebeveyn Dili PDF İndir

Ebeveyn Dili PDF indir işlemlerini gerçekleştirerek Jennifer Lehr tarafından kaleme alınan bu eşsiz eseri deneyimleyebilirsiniz. Ebeveyn dili tam 272 sayfadan oluşmaktadır. Özellikle uzun kitaplardan sıkılan ya da odaklanamayanlar için şiddetle önerilmektedir. Ek olarak sürükleyici bir etki bıraktığını belirtmekte de fayda var. Söz konusu eser, ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ebeveyn Dili PDF kitabının dili Türkçe’dir. Orijinal adı ise ”Parent Speak: What’s Wrong with How We Talk to Our Children – And What to Say Instead” olarak bilinmektedir. Eserin çevirmenliği Özlem Metin tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ebeveyn Dili PDF Özet

Ebeveyn dili pdf indir
Ebeveyn dili pdf indir

Ebeveyn Dili PDF kitabı, kalıplaşmış ebeveyn dilini odak noktasına alıyor. Dünyanın dört bir yanında görünüşte masum olan yaklaşımların, aslında çocukları manipüle ederek onları geçersiz kıldığına değiniliyor. Söz konusu tutumların çocukları yakından kontrol altına aldığı ve tehdit içerdiği vurgulanıyor. Jennifer Lehr tarafından kaleme alınan bu eser, klasik ebeveyn diline karşı yazılmış anlayışlı ve eğlenceli bir metin olarak karşımıza çıkıyor. Lehr, her zaman çocuklara karşı şefkat ve saygıya dayalı bir konuşma tarzının benimsenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Ek olarak “Kitabın adını ‘Çocuklar da İnsandır!’ şeklinde kıyabilirdim açıklamasında bulunuyor. Yazar, kitabın büyük bir bölümünde verilen mesajın aslında bu olduğuna dikkat çekiyor.

Ebeveyn Dili PDF Oku

Ebeveyn Dili PDF kitabı özellikle anne – babalar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Eser,  çok yaygın olan, anlaşılması zor ve adı tam olarak konulamamış problemlerden bahsetmeyi hedefliyor. Jennifer Lehr’e göre çocuklar, birey olarak hak ettikleri saygıyı ve itibarı yeteri kadar görmüyor. Çocuklarımızın bakış açılarına her zaman değer vermeye özen göstermeliyiz. Ayrıca bir şeyi neden yaptıklarını ya da yapmak istemediklerini sık sık sormalı ve verecekleri yanıtları dikkate almalıyız. Bu saye de onların kendi fikirlerinin, hislerinin ve deneyimlerinin ne kadar önemli olduğuna dair inançları o kadar güçlü olacaktır. Çocuklara nasıl davranılması gerektiği konusunda değerli bilgiler sunan bu eseri tüm ebeveynler ve ebeveyn adaylarının okuması tavsiye ediliyor. Ebeveyn Dili PDF indir işlemini gerçekleştirerek akıllı telefonlarınızdan ya da tabletlerinizden konforlu bir okuma deneyimi yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kül Kelebek PDF İndir

KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Ebeveyn Dili PDF İndir
Ebeveyn Dili PDF İndir

Yorum yapın