Gençlerin İnanç Rehberi PDF İndir

Gençlerin İnanç Rehberi PDF indir işleminin ardından dini inancınızla dünyevi arzular arasında derin bir ilişki olduğunu keşfedeceksiniz. Abdulhakim Ak tarafından kaleme alınan bu eserin dili Türkçe’dir. Sayfa sayısı ise 216 olarak bilinmektedir. Yazar, Gençlerin İnanç Rehberi PDF kitabında gençleri odak noktasına alıyor. Dini konularda yaşanan şüphe, sorgulama ve bunalım gibi konulara değiniliyor. Zevkle okuyacağınız bu eşsiz eser ile pek çok duyguyu bir arada yaşayacaksınız. Aradığınız sorulara cevap bulacak ve bakış açınızı değiştireceksiniz.

Kısa süre içerisinde ilgiyi üzerinde toplayan Gençlerin İnanç Rehberi PDF kitabı, genç kesimin zihinlerine atılan şüphe tohumlarını temizleyebilecek niteliktedir. Eserin arkasındaki isim olan Abdulhakim Ak, 1988 senesinde Batman’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini İzmir’de tamamladı. Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni gerçekleştirdi.

Yazarlık hayatına 2013 senesinde başladı. Abdulhakim Ak’ın birçok farklı dergilerde makalesi yayınlandı. Yazar genelikle güncel İslamî konuları ele aldı. 12. sınıf TYT-AYT (eski adıyla YGS-LYS) ve 8. sınıf LGS (eski adıyla TEOG) sınavlarına yönelik birçok soru bankası hazırladı. Başarılı yazar, eğitim ve dini konularla çalışmalara devam ediyor. Başlıca ilgi alanları İslam düşüncesi, günümüz inanç problemleri, din-felsefe ve din -bilim ilişkisi olarak bilinmektedir. Gençlerin İnanç Rehberi PDF kitabıyla adından sıkça söz ettiren Abdulhakim Ak, şu anda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalışıyor.

Gençlerin İnanç Rehberi PDF Özet

Gençlerin İnanç Rehberi PDF İndir
Gençlerin İnanç Rehberi PDF İndir

Gençlerin İnanç Rehberi PDF indir işlemini gerçekleştirdikten sonra dini açıdan kafanızı soru işaretlerini giderecek bir eserle karşı karşıya kalacaksınız. Eserin özeti şu şekildedir:

Gençler, dini konularda şüphe, sorgulama, kaygı ve bunalım yaşayabilir. Doğal olarak kendi potansiyellerini keşfetmeye ve dünyayı anlamlandırmaya çalışırlar. Bu süreçte karşılaştıkları bazı felsefi inanç biçimleri (ateizm, deizm, agnostisizm vb.) onları duygusal ve zihinsel bir gerilime sokmaktadır. Bu eserimiz onları, dini inancıyla (İslam) dünyevî arzuları arasına sıkıştıran felsefi inanç biçimlerinden koruyacaktır. Gençler, bu eserimizde sözünü ettiğimiz inanç biçimlerinin argümanlarını, çürük yanlarını ve bunlara verilen cevapların ne kadar makul olduğunu göreceklerdir. Eserimiz gençlerin zihinlerine atılan şüphe tohumlarını temizleyecek ve kendilerine inanç/iman yönünden tahkiki bir kimlik kazandıracaktır.

İlginizi Çekebilir: Gaip PDF indir

KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Gençlerin İnanç Rehberi PDF İndir


Yorum yapın