Galatanın Tembel Martısı PDF

Behiç Ak’ın yazdığı ve kendi çizimleriyle renklendirdiği Galatanın Tembel Martısı PDF on yedi bölümden oluşur. Haydi detaylara başlayalım.

Hayvan sevgisi, çevre bilinci, teknolojinin doğru kullanımı gibi birçok konuyu kapsar. Fizik öğretmeni Rafet Bey ile veteriner Sevgi Hanım evlidir. Emre adında bir oğlu ve Hülya adında bir kızı vardır. Emre, babasının fizik bilgisini icat etmek için kullanan teknoloji meraklısı bir çocuk. Hülya kardeşinin aksine teknolojiden uzak, hayvanlara yakın bir çocuktur. Başta kuşlar olmak üzere tüm hayvanlara çok yakındır. Galatanın Tembel Martısı PDF eserinde dört güvercin barındırır ve bunları gerektiğinde çeşitli yerlere mektup göndermek için kullanır. Aile çok çeşitli bireylerden oluşur ve Galata Kulesi’nin karşısındaki bir evde yaşar. Rafet Bey, eski bir arabada yaşayan Oktay Bey’in Konya’ya gideceğini ve akrabalarının yanında yaşayacağını çocuklara anlatmaktan mutluluk duyar. Ancak babasının aksine Hülya, bu habere nadiren sevinir. Çünkü Oktay Bey gittiğinde Oktay Bey ile yaşayan tembel martıların yalnız kalacağını biliyor. Rafet Bey, Galatanın Tembel Martısı onarımda olduğunu ve bu onarım sırasında güvenlik için kulenin etrafına koruyucu bir örtü çekileceğini de belirtiyor. Bunlar Galata’nın tembel martılarının ayrıntılarını içerir.

Halihazırda durumun farkında olan Hülya, bu haberden hiç hoşlanmaz. Bu tül Galata Kulesi’ne yuva yapan Evaville kuşlarının yavru kuşları beslemesini engellemek içindir. Bu nedenle, aç genç kuşlar bir veya iki gün içinde ölür. Bunu önlemek için tülü çıkarmanız gerekir. Hepsi onarımdan sorumlu mimarla görüşür ve tülü kaldırır. Ancak mimarlar ilk işlerinin heyecanını yaşıyor ve bu durumu ciddiye almıyorlar. Galatanın Tembel Martısı nefes kesen bir okumalar dizisidir.


Yorum yapın