Bir Gün David Nicholls PDF İndir

  • Bir Gün Kitabı Özet
  • Bir Gün David Nicholls PDF İndir

Bir Gün Kitabı Özet

15 Temmuz 1988’den bir gün Emma ve Dexter mezun olmuşlardır ve mezuniyeti her öğrencinin yaptığı gibi kutlarlar. Gece yarısı olduğunda ilk kez birbirlerini fark ederler ve geceyi birlikte geçirmeye karar verirler. İkisi de birlikte olmaya kararlıdır ama Emma’nın bitmek bilmeyen hazırlığı ve sonra güneşin doğması ile Dexter’ın isteksizliği olunca birlikte olmak yerine arkadaş gibi birbirlerine sarılıp uyurlar. Ve böylece kalıcı dostlukları başlar.

Dexter ünlü olmak için çabalar ve zaten zengin bir ailenin tek çocuğudur. Kariyerinde de çıkışa noktasına ulaşır ve bir gece yarısı programının sunuculuğunu yapar. Böylelikle hayalini kurduğu ünlü olma macerası başlar. Emma ise istediği şeylere ulaşamaz ve bir Meksika restoranında garsonluk yapar. Umutlarını tamamen kaybetmiştir fakat tek dostu Dexter ile arada dertleşerek hayatına devam eder.

Zaman geçer ve Dexter’ın kariyeri, hayatı kötüye gitmeye başlar. Bu durumdayken ona tek destek veren Emma olur. Emma’nın da aşk durumları istediği gibi pek iyi gitmez. Dexter’ın aşk hayatı ve işi nedeni ile Emma’yı küçük görmesi, dahası uyuşturucuya başlaması ve artık Emma’yı hiç dinlememesi Emma’yı çıldırtır ve Emma dostluğunu bitirir. Dexter’in kariyeri dibe vurur ama durumdayken bile bir kız ile evlenir ve baba olur. Fakat karısı onu Dexter’ın bir zamanlar hor gördüğü sınıf arkadaşı olan fakat şimdi milyoner bir iş adamı olan arkadaşı ile aldatır. Emma ise sonunda kitabını yazmıştır ve ünlü bir yazar olur.

Dexter artık Emma ile birlikte olmak için onun yanına gider ama Emma’nın sevgilisi vardır. Bunun üzerine Dexter geri dönecekken Emma her şeyden vazgeçer ve Dexter’a koşar. Sonunda yıllar sonra aşkları başlar fakat pek uzun sürmez. Hayat onlara yine bir 15 Temmuz gibi kötü bir sürpriz yapar.

Bir Gün David Nicholls PDF İndir

İlginizi Çekebilir: https://www.kitabipdfindir.com/bir-gun-david-nicholls-pdf-indir.html

                                                                      KİTABI İNDİRMEK İÇİN

 https://www.kitabipdfindir.com/bir-gun-david-nicholls-pdf-indir.html
Bir Gün David Nicholls PDF İndir

Yorum yapın