Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

  • Babil’in En Zengin Adamı Özet
  • Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

Babil’in En Zengin Adamı Özet

Babil’deki En Zengin Adam, George S. Clason’ın 1926 tarihli bir kitabıdır. Başlangıçta yaklaşık 8000 yıl önce var olan antik Babil kentinde ortaya çıkan benzetmelerin merceğinden finansal tavsiyeler sağlar. Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

1.Bölüm

 

Kitaba göre, Babil’in en zengin adamı Arkad, hem bireylerin hem de genel olarak toplumun finansal büyümelerini ve başarılarını artırmak için kullanabileceği yedi önemli noktayı paylaşıyor. Bunlardan ilki, muhtemelen kitabın ana noktasıdır: “Şişmanlamaya başlayın.” Özünde, bu, önce kendinize ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Tavsiye, borcunuzu ödüyor olsanız bile, kazandığınız tüm gelirin yaklaşık %10’unu biriktirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, önemli miktarda para biriktirmeye başlamanıza izin verecektir.

2.Kontrol giderleri

İkinci ana ders, ne kadar harcadığınızı kontrol etmekle ilgilidir. Modern bağlamda bu, zam aldığınızda yaşam tarzı enflasyonundan kaçınmak ve ne kadar para kazanırsanız kazanın kendi imkanlarınız dahilinde yaşamaya devam etmek anlamına gelir. Sırf yapabiliyorsun diye zihninizin sizi daha fazla para harcamaya teşvik etmesine izin vermeyin. Şansınız, satın almak istediğiniz yeni bir şeye gerçekten ihtiyacınız yok.

3.Altınınızı çoğaltın

Bu kitaptaki bir diğer önemli ders, daha fazla para kazanmak için mevcut para biriminizi kullanmakla ilgili. Bankada kalan ve size ekstra para kazandırmayan para aslında boşa gidecektir. Küçük ama akıllı yatırımlar yaparak ve bileşik faiz gibi şeylerden sonuna kadar yararlanarak başlamalısınız. Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

 

“Nasihat özgürce verilen bir şeydir, ancak yalnızca sahip olmaya değer olanı almaya dikkat edin.”

 

4.Hazinenizi kayıplardan koruyun

Kitap, müdürünüzü her türlü kayba karşı korumaya odaklanıyor. Bu, borsada kötü bir gün geçirmeniz durumunda akıllı yatırım kararları vermek ve paranızın çok büyük bir kısmını yatırmayı reddetmek anlamına gelir. Bir seferde çok fazla para harcamadan bir genel bakış elde edin ve risklerinizi dikkatli bir şekilde alın.

5.Evinizi bir yatırım yapın

Yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri kendi evinizin içine yatırım yapmaktır. Sonunda, sahibine tüm hayatınız için ödeme yapmak yerine, sonunda eşitlik olacak ödemeler yapıyor olmalısınız. Bu aslında Clason’ın ağırlıklı olarak mülk tarafına yaslandığı eski “kendine sahip olmak ve kiralamak” tartışmasının bir tekrarıdır.

 6.Gelecekteki gelirinizi güvence altına alın

Kitaptaki hikayeler, emeklilik planlaması ve sigortaya yatırım yapma fikrini ele alıyor. Bugün kazandığınız tüm parayı harcamayın; büyük tasarruf edin ve alacakaranlık yıllarınızda rahatça yaşamak için yeterli paranız olduğundan emin olun. Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

“Öğrenme iki türlüydü: biri öğrendiğimiz ve bildiğimiz şeylerdi, diğeri ise bize bilmediklerimizi keşfetmemizi öğreten eğitimdi.”

 7.Kazanma yeteneğinizi artırın

İster kendinizi daha fazla istihdam edilebilir hale getirin, ister daha fazla iş becerisi öğrenerek, kendinizi her zaman daha fazla para kazanabileceğiniz pozisyonlara koymalısınız. Daima işleri kabul etmeli veya derslere katılmalı, defnenize güvenmek yerine daima kendinizi geliştirmelisiniz. İlerlemeye devam etmenize yardımcı olacak spesifik, ölçülebilir hedefler belirleyin.

8.Başarı için paraya ihtiyacınız var

Neredeyse hiç kimse hedeflerini güvence altına almak için gerekli para olmadan hayallerine veya tam potansiyeline ulaşamaz. Clason, esasen, bir iş adamı olmakla ilgilenmiyor olsanız bile, hayatınızı dolu dolu yaşamak istiyorsanız, servetinizi nasıl düzgün bir şekilde yöneteceğinizi ve büyüteceğinizi öğrenmeniz gerektiğine dikkat çekiyor.

9.Hayatının tadını çıkar

Mümkün olduğunca servet biriktirmeye ve biriktirmeye odaklansanız bile, buradayken hayatınızın tadını çıkarmayı unutmamalısınız. Keyfi bir parasal hedefe ulaşmak için aşırı tasarruf etmeyin ve hayatın harika yönlerinden hiçbirine kendinizi kaptırmayın. Yürümek için ince bir çizgidir, ancak motive olmak çok önemlidir. Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

“İnsan ne kadar acıkırsa, zihni o kadar berrak çalışır ve ayrıca yemek kokularına karşı o kadar hassas olur.”

Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

İlginizi Çekebilir : https://www.kitabipdfindir.com/babilin-en-zengin-adami-pdf-indir

Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

 

                                                                       KİTABI İNDİRMEK İÇİN

https://www.kitabipdfindir.com/babilin-en-zengin-adami-pdf-indir 
Babil’in En Zengin Adamı PDF İndir

 

 


Yorum yapın