Aynı Yıldızın Altında PDF

Hayatın Anlamını Bulmanın, Âşık Olmanın ve Alınan Her Nefesin Farkına Varmanın Öyküsü Aynı Yıldızın Altında PDF kitabına bir göz atalım.

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Gracein birkaç sene daha yaşamasını güvence eden tıp mucizesine karşın hastalığı ölümcüldür ve konulmuş olan teşhisle beraber yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isminde yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubunda boy gösterince Hazelın yaşamı bambaşka bir yöne sapar ve bu akıllı çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü tekrar yazılır.

“Hayata, ölüme ve araya sıkışanlara dair bir roman olan Aynı Yıldızın Altında, John Greenin en iyi kitabı olan Aynı Yıldızın Altında kitabıdır. Kahkaha atıyor, ağlıyor, hızınızı alamayıp yine okuyorsunuz.”

“Green, okurların aklından uzun zaman çıkmayacak, göz kamaştıran iki gencin hikayesini iyi bir rasat kabiliyeti ve empatiyle anlatarak, rafta kalacak bir kitabından ötesini yazmayı başarmış.”

People “Bu romanı cazibeli kılan şey dakikada bir heyecanlı bir patlama yaşanması değil, sayılı günler arasında sonsuzca yaşamaya çalışan karakterlerin gerçekliği.”

The Washington Post gazetesi Aynı Yıldızın Altında kitabı için;

“Buruk bir komedi, akılları baştan alacak bir romantizm ve insana yaşam ile ölüme dair sorulan büyük soruları keyifle ve uzun uzun düşündüren bir kitap.”

Horn Book ise bu kitap için,

Aynı Yıldızın Altında bir aşk hikâyesi. Son dönem edebiyatın en içten ve dokunaklı romanlarından biri ama aynı zamanda korkunç bir zekâ, cesaret ve hüznün varoluşsal trajedisini de anlatıyor.”


Yorum yapın