Annemin Hikayesi PDF

Tüm dünyayı saran yalnızlık hissi duygusu, çocuk edebiyatında da önemli bir yer edinen, Annemin hikayesi pdf indir kitabı içinizi rahatlatabilir.

Kemalettin Tuğcu tarafınca kaleme alınmış 50 kitaplık dev gibi bu seri güzellik ve bolca mesajla dolu toplumsal niteliklerimizi taşıyan romandır. Günümüz ilişkilerini kapsayan bu aktüel romanın buram buram bizim insanımız kokmasını esas aldık. Serinin son aşama faydalı olmasının bir delili de 1833, 1848, 1871, 1887, 1942, 2174, 2183 ve 2197 sayılı Tebliğler dergileri’nde Milli Eğitim Bakanlığı’nca ilk ve orta dereceli okul öğrencilerine serideki kitapların tamamının öneri edilmesidir. Annemin hikayesi önemlidir. Tüm anneler için önemlidir.

Dağın bir kuşunu eve, kafese kapat, sağlığını yitirir, kararır, solar, küser ölür.

Bu kitap annen benzer biçimde güzel, annen benzer biçimde içten, annen benzer biçimde sıcak… Bu kitap yüzünü güldürecek belki… Belki içerisindeki evladı biraz ağlatacak… Hani üşüsen üstünü örtebilecek benzer biçimde, yavaşça… Hani istesen canını verebilecek benzer biçimde, insanca… Annemin hikayesi bizi bu özleme götürmüş olan tek yoldur.

Hani o şarkıda söylediği benzer biçimde: “Ah, ne hayatlar ümidiyle zamansız yollara düştük. İlk yenilen bizler değildik elbet, gün oldu dünyaya küstük. Ağlama anne, benim için ağlama. Ben de hepimiz kadar aldım acılardan. Ağlama anne, benim için ağlama. Ben de hepimiz kadar yandım. Sen ne olur çocukluğumu sakla. Tek kalan o elimde, avucumda…” diye geçer Annemin hikayesi kitabının son satırları.


Yorum yapın