Yer Altında Bir Şehir PDF

Yer altında bir şehir PDF romanında; Sadık, Cemal ve Osman Baba vatanlarını işgal eden, kendilerine zarar veren insanlardan kaçmaktadırlar.

Arkalarındaki düşman kuvvetleri nedeniyle oldukça zorlu bir yolculukları vardır. Saklanmak için her türlü risk altındadırlar. Aç ve bitkinler. Yol boyunca öldürdükleri hayvanları yiyerek yaşamaya çalışırlar. En eskisi olarak Osman Baba’nın tecrübesi daha fazladır.

Osman Baba, ovaları geçtiklerinde düşmanın onlara yetişemeyeceğini söylüyor. Uzakta bir tepe var. Tepeye ulaştıklarında düşman onları geride bırakır. Tepeler tırmanması çok zor bir yer. Bir Yer altında bir şehir romanında, Osman Baba, ülkeyi terk etmeden önce oğulları Ali ve Nazuri’yi düşmanlarından korumak için bu tepeyi başka bir yere göndermeleri için gönderir. Bu nedenle, geçen sokaklarda karınca ve nazuri izleri arar. Yırtıcıların onları yeme olasılığı vardır.

Sürekli Allah’a dua eder, onları bir şey yapmaktan alıkoyar, Kuran okur. Osman Baba ve arkadaşları tepeye ulaştıklarında tepenin altındaki mağaraya girmek isterler. Mağaraya girdiklerinde büyük bir sürprizle karşılaşırlar. Çünkü burada onlarca ceset var. Korkuyorum. Bu durumda beklerseniz, mağaranın yanına büyük bir kaya hareket edecek ve birkaç adam yeni bir ceset bırakarak dışarı çıkacak. Osman Baba, bedenden ayrılırken söyledikleri dualardan Müslüman olduklarını anlar. Adam cesedi terk ettikten sonra ayrıldı ve taşı orijinal konumuna geri getirdi. Osman Baba ve arkadaşları, neler olduğunu anlamak için bu adamların kim olduğunu ve taşın ardındaki hayatın ne olduğunu anlamak isterler. İçeri nasıl gireceklerini anlamaya çalışıyorlar. Gördükleri hayvanları kovalarlar ve onların da oraya gittiklerini görürler. Hayvanları takip ederek, bu yeraltı insanlarının ulaşabileceği kapıları bulurlar. Yeraltına gidersen, yakalanırsın. Kendilerini tanıtarak cezadan kaçınırlar. Yer altında bir şehir, okurken nefesinizi kesecek önemli bir kitap.


Yorum yapın