Üç Hayat PDF İndir

Gertrude Stein tarafından yazılan Üç Hayat PDF İndir, edebiyat kitapları arasında Dünya’da ilk sıralarda gelen kitaplardan bir tanesidir. Kitap ciltsiz kapak olarak yayıma alınmış ve dönemin konularına göre oldukça farklı bir konu işlemiştir. Üç Hayat kitabı Gertrude Stein’a edebiyat klasiği olarak ün kazandırmış ve hızlı bir şekilde roman yazarları arasında bilinmesine yol açmıştır. Yazarımız konu olarak Üç Hayat kitabında birbirinden değişik ama bir o kadar da benzerliği olan üç kadının yaşam öyküsünü anlatır. Kadınların hayatları işçi sınıfında geçer ve birbirleriyle olan bağlantıları istemeden benzerliklere yol açar. Konusu derinden işlenen bu kitabın bir de özetine göz atalım.

Üç Hayat PDF İndir Özet

Bridgepoint kasabasında yaşayan üç kadın sefil, işçi sınıfına ait ve zorlu bir hayattan geçer. Toplum tarafından mahkûm olarak adlandırıldıkları rolden kopamayan kadınlar, kendi hayatlarını da kontrol edememeye başlamışlardır. Hayatın zorlu mücadelesi bir yana toplum tarafından yapılan zorbalıklar yaşantılarını oldukça zorlamaya başlar. Kadınların birbirinden farklı yaşadıkları düşünülse bile benzer hayatları olması kitabın gerçekliğini rahatlıkla ortaya koymaktadır. Üç Hayat PDF kitabı maddi ve manevi her türlü zorbalığa uğrayan kadınların yaşantıların onları ne kadar zorlasa da kendilerini bu çukurdan çıkarmaya çalışmasını anlatır.

Üç Hayat PDF İndir
Üç Hayat PDF İndir

Kitap içeriği Türkçeye oldukça geç bir zaman içerisinde çevrilerek eklenmiştir. Yazar kitabında zaman-mekân ve geleneksel bozuntuların insanları ne kadar etkileyebileceğini anlatmak istemiştir. Bunun yanında Üç Hayat PDF Oku yazarın ilhamını aldığı ‘’İyi Anna’’ ve ‘’Melanctha’’ eserleri, yazarın en çok etkilendiği kaynaklardandır. Sanat eserlerini düz yazıya dökmeye çalışan yazar, pek çok cümleyi ve kelimeleri tekrar eder, noktalamanın da dışına fazlasıyla çıkar. Sadece Üç Hayat PDF kitabında değil farklı kitaplarında da kadın psikolojisi konusu Gertrude Stein’in devamlı olarak yaşanılan zorbalıklara ve psikolojik etmenlere duyduğu bakıştır.

İlginizi Çekebilir: Duyulmak İstiyorum PDF


Yorum yapın