Sofi’nin Dünyası PDF

“Benzer insanların”, yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, “3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır” sözünün karşılığıdır Sofi’nin Dünyası PDF.

Sofi, 15. yaş gününü kutlamaya hazırlanırken posta kutusunda “Sen kimsin” yazan bir not buldu. Bu sorudan yola çıkan Jostein Gaarder, Umberto Eco’nun Gülün Adı adlı eserinde, felsefe tarihi boyunca sorulan soruları ve cevapları büyüleyici bir romanda anlatıyor, ortaçağ teolojisinin Romanlaştırmasının bu kitabın felsefesindeki gücünü gösteriyor.

Girder (1952), genç yetişkinler için kitaplarda en iyi bilinen Norveçli felsefe öğretmenidir. Sofi’nin Dünyası, 1991 yılında yayınlandığından beri Korece, Rusça, Japonca ve Arapça dahil olmak üzere yaklaşık 40 dile çevrildi ve yayınlanan tüm ülkelerde başarılı bir en çok satan kitap oldu. Bir gün Sophie yatağının altında bir kaset buldu. Videoda gördükleri Sophie için çok endişe verici.

Alberto adında bir filozof, yüzyıllar önce Platon ve Sophie’yi tanıtmak için Atina sokaklarını dolaşmıştı. Sophie ve Alberto’nun felsefi yolculuğu, mitolojik ve doğa filozoflarından günümüze kadar uzanır. İletişim bittikten sonra Alberto ve Sophie felsefe derslerine yüz yüze devam etmeye karar verdiler. Hilde ve Sophie 15., yani felsefe dersi saatlerce sürüyor. Yakında onun doğum günü. Albert’e göre, binbaşının ne yapacağı belli değil. Bütün bunlar Sophie için hala belirsizdir, ancak olay kafasını daha da karıştırır: Yerde bulduğu paranın Hilde’nin kaybettiği para olduğunu öğrenir, ona ve Alberto’nun köpeği Hermes’e anlatır. Anne bu gizemli durumlar karşısında çok gergin oldu ve Sophie’ye Alberto’yu 15. doğum günü partisine davet etmesini söyledi. Sofi’nin Dünyası tüm çıplaklığıyla nefes aldığınız bir roman.


Yorum yapın