Sınır Beyza Alkoç PDF İndir

  • Sınır Beyza Alkoç Kitabı Özet
  • Sınır Beyza Alkoç PDF İndir

Sınırsı Beyza Alkoç Kitabı Özet 

Kitabın kadın karakteri Nehir geçirdiği bir trafik kazası sonucu sakat kalarak tekerli sandalyeye mahkum olur. Kazadan üç yıl sonra babasının işi sebebiyle tanımadığı bir adamla evlenmeyi kabul eder. Bora çapkın bir iş adamıdır. Herkes tarafından kalpsiz ve gönül eğlendiren biri olarak bilinir. Nehir ile nikah kıyılır kıyılmaz balayı için Paris’e giderler ama aralarındaki evlilik formaliteden ibarettir. Nehir otel odasından hiç çıkmazken Bora’nın sürekli gidiyor oluşuna öfkelenir ve onu kıskandırmak için türlü numaralara girişir. Otelin psikoloğunu Bora’nın odada olmadığı bir anda odaya çağırır ve onunla sohbet eder ancak Bora odaya geldiğinde psikoloğu görür ve öfkeden deliye döner. Nehir’i farkında olmadan kıskanıyordur.

Bunun sebebi onu sorumluluğu olarak görmesidir. İstanbul’a döndüklerinde de Nehir’in planları dur durak bilmeden devam eder. Bora’nın kıskandığını bildiği için onu sürekli kıskandırmak ister. Evden çıkmamasını istemesine rağmen ondan habersiz sık sık çıkar arkadaşı Nazlı’da onu destekler. Fakat Nehir’in yine Borayı kıskandırmak için evden kaçtığı bir gün Bora ona bir ders vermek için onun odasında başka bir kadınla beraber aynı yataktadır. Nehir bunu arkadaşı Kenan ile birlikte odaya girdiğinde görür. Mahvolur aldattığını düşünerek öfkelenir. İşin aslı Bora kadınla beraber olmamıştır yalnızca Nehir’i sinirlendirmek ve bir şeyleri fark ettirmek istemiştir.

Nehir bu olayın ardından yürümek istediğine karar verir ve İngiltere’ye gitme kararı alır. Bora’da onunla birlikte gelir ama bir anlaşma yaparlar. Fizyoterapi gördüğü süreçte birbirlerini görmeyeceklerdir. Nehir halasının evinde kalırken Bora’da bahçede bekler ve yağmura rağmen gitmez. Nehir ıslanmaması için eve davet eder fakat Bora reddettiği için onunla birlikte ıslanarak hasta olur. O gece Bora ona aslında onu aldatmadığını söyler ancak Nehir uyuduğu için duyamaz. Sabah uyandığında her şeyin düzeleceğini sanan Bora Nehir’in hala öfkeli olmasına anlam veremez ve İstanbul’a döner.

Kadın Bora’nın sevgilisi olduğunu iddia eder ve Nehir’e hesap sorar. Bora onu tanımadığını söylese de Nehir ona inanmaz ve evi terk eder. Taksiye binerek oradan uzaklaşır ancak taksi şoförü Bora’nın babası Ahmet Bey’in adamıdır. Nehir’i Ahmet Bey’in yanına götürür. Ona kadını kendisinin ayarladığını Borayı ancak bu şekilde adam edebileceğini ve onu üzerek bir şeylerin farkına vardırabileceğini söyler. Nehir’e de oyuna devam etmesini söyler. Nehir kabul eder ve arkadaşı Nazlı’nın evine gider. Bora onu hemen bulur kapısına gelerek durumu anlatmaya çalışır ancak Nehir plana uymak için ona inanmadığını söyler. Bora aldığı fazla alkol sebebiyle kapının önünde bayılır.

Sınır Beyza Alkoç PDF İndir

İlginizi Çekebilir: https://www.kitabipdfindir.com/sinir-beyza-alkoc-pdf-indir.html

                                                                                             KİTABI İNDİRMEK İÇİN 

 

https://www.kitabipdfindir.com/sinir-beyza-alkoc-pdf-indir.html
Sınır Beyza Alkoç PDF İndir

Yorum yapın