Masumlar Apartmanı PDF indir

Filmi ile beğenileri üstüne çeken Masumlar Apartmanı, şimdi kitap özetini sizlere sunacağız. İşte bu mükemmel kitap hakkında bilinmeyenler.

Masumlar Apartmanı pdf indir  kitabının detayları aşağıdaki gibidir:

Bu aile Ankara’da yaşayan bir ailedir. Safiye’nin temizlikçisi Gülben yatağı ıslatır. Gülben’in Gülseren Budaycıoğlu kliniğine gitmesiyle başlar. Gülben kliniğe gider ve hayat hikayesini anlatmaya başlar. Üç kardeşim var. Aslında dördü ölen yedi kız kardeşten oluşuyordu. Safiye, Gülben, Neriman. Neriman, Gülben’i zorla kliniğe götürür.

Gülben ve Sultan, psikiyatristleri deli doktorlar olarak görür. Bu üç kız kardeş düşmanca büyüdü. Anne soğuk ve katı bir adam, baba ise hiçbir şeyi rahatsız etmeyen bir adam. Bu Masumlar Apartmanı ‘nın kahramanları olan bu kız kardeşler konu dışıdır çünkü ebeveynleri aşk evliliği ile evlenmemiştir. Baba eve geç gelir. Kızlar her zaman dövülür. Anneleri kızını çeşitli hakaret ve dayaklarla büyütüyor. Deli Dudu Safiye’yi, pis salyangoz Gülben’i ve eşcinsel kız Neriman’ı aradı.

Anneler kızlarını hep kocalarında gördükleri sevgi eksikliğine bağlarlar. Evde sürekli hakaretleri dinleyen bu kızlar, anneleri ölünce kimliklerine kavuşamazlar. Safiye, Mehmet adında bir çocuğa aşık olur. Ancak annesi ikisini ayrılmaya zorladı. Mehmet, doğum gününde Safiye’ye bir hediye alıp Safiye’ye vermek ister. Bu sırada annesi okul bahçesinde belirir ve Mehmet’in dikkati dağılır. Mehmet otobüse çarpar ve ölür. Bundan sonra Sultan kendini hep uğursuz görür ve annesinin şiddetinden kurtulamaz. Safiye annesinin ölümünden sonra kimliğini kaybetmiştir. Gülben ise çocukluğundan beri yatalaktır.

Çocukken yatağını ıslattığında annesi cinsel organını yaktı ve onu tehdit etti. Bu olaylara tanık olduktan sonra Galben, her korku anında altına işer. Neriman ablasını doktora götürdüğünde tedavi süreci başlar. Masumlar Apartmanı aslında zorlu bir hayatın acımasız bir çığlığıdır.


Yorum yapın