Kaplanın Sırtında PDF İndir

Kaplanın Sırtında PDF indir işleminizin ardından Türk müzisyen, senarist, politikacı, film yönetmeni ve yazar olan Zülfü Livanelinin sürükleyici anlatımıyla buluşacaksınız. 76 yaşındaki ünlü edebiyatçının bu eseri 324 sayfa olarak karşımıza çıkıyor. Dili ise Türkçe’dir. Livaneli, Kaplanın Sırtında PDF kitabı ile yediden yetmişe herkesi etkisi altında bırakmayı başarmıştır. Bunun yanında eserin İlber Ortaylı ve Taner Timur gibi tarihçi ve yazarlardan da tam not aldığını belirtmekte fayda var. Tarihin unutulmaz olaylarını farklı bir bakış açısıyla deneyimlemek için hiç vakit kaybetmeden kitabı okumanızı öneririz. Bu eseri hiç sıkılmadan okuyabilir ve derin bir dünyaya dalabilirsiniz.

Kaplanın Sırtında PDF Özet

Kaplanın Sırtında PDF İndir
Kaplanın Sırtında PDF İndir

Kaplanın Sırtında PDF kitabı, Zülfü Livaneli’nin edebiyat hayatında ilginç bir çıkış olarak nitelendiriliyor. Eserin genelinde Sultan II. Abdülhamid devrine farklı bir bakış açısı getiriliyor. Kitabı okuduğunuzda padişahın perspektifinden sürükleyici bir anlatımla karşı karşıya kalacaksınız. Dikkat çekici bir üslup ile hazırlanan bu nadide eserin başından ayrılamayabilirsiniz. Edebiyat ve tarih dünyasının ünlü isimleri, genellikle kitaba dair olumlu söylemlerde bulunuyor. Örnek verecek olursak; İlber Ortaylı “Kaplanın Sırtında, Abdülhamid rejimini alışılmış klişelerden kurtaran sürükleyici bir roman.” İfadelerini kullanıyor.  Taner Timur ise geçmişin ve geleceğin bir arada yaşandığı önyargısız bir roman olarak nitelendiriyor.

Kaplanın Sırtında PDF indir işlemini gerçekleştirdikten sonra II. Abdülhamid’in yaşamının en ilginç evresini keşfetmiş olacaksınız. Üstelik tüm bunlar Livaneli’nin çağdaş anlatısıyla tarafınıza sunuluyor. Eser içerisinde Devrik padişahın, ihtilalci fikirlerin ortaya çıktığı Selanik şehrindeki günlerine yer veriliyor. Kaplanın Sırtında PDF kitabında hem bir vicdan muhasebesi hem de yoğun bir psikolojik gelgit dalgası söz konusu. Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan Zülfü Livaneli, II. Abdülhamid’in tahtını kaybetmesinin ardından yaşadıklarına odağına alıyor. Yazar, insanı, toplumu, devleti ve iktidarı sorguluyor. Kaplanın Sırtında PDF için Sultan’ın ve maiyetinin hususi doktoru olan Tabip Yüzbaşı Atıf Hüseyin Bey’in Selanik sürgünü boyunca hatıratından yola çıkarak vücut bulmuş bir roman denebilir. Eserde, iktidar kavramına çarpıcı bir bakış açısı getiriliyor.

İlginizi Çekebilir: Cevizin Şarkısı PDF İndir

KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Kaplanın Sırtında PDF İndir
Kaplanın Sırtında PDF İndir

Yorum yapın