Kalp Çarpıntısı

Kalp çarpıntısı kitabı, Charlie ve Nick adında iki genç erkeğin tanışmasını, dost olmasını ve daha sonra aralarında başlayan aşkı konu ediniyor.

Tipik gay aşkı deyip geçmeyin! Kitabın konusu şöyle anlatılıyor:

“Aynı okula gitseler bile, Charlie ve Nick hiç tanışmamışlardı… ta ki bir gün aynı bankta oturana kadar. Daha ilk hafta bitmişti. Ama Charlie, bildiği halde Nick için deli oluyordu. Charlie’nin eşcinselleri için deli olamaz. Ama Nick arkadaşları, ailesi ve en önemlisi kendisi hakkında çok önemli bir şey keşfettiğinde aşk tam oradaydı. Kalp çarpıntısı İkisinin de duygularını sorgulamaya başladığı ve Aşkın sürprizlerini görmesini sağladı.”

Alice Oseman, son yılların en popüler genç yetişkin yazarlarından biridir. Eğer benim gibi keşişin yazarını tanıyorsanız, kalp atışı karakteri size çok yabancı gelmeyecektir. Bu çizgi roman, ana karakterin keşişi Tori’nin küçük kardeşi Charlie ve arkadaşı Nick’in hikayesidir. Bu açıdan dizi, keşişin ilk bölümü olarak bile ele alınabilir. Özman’ın büyülü üslubu ve işine kattığı tatlılık zirvede. Kalp çarpıntısı, keşişleri sevmeyenleri bile Nick ve Charlie’nin dünyasına davet ediyor. Sonuç olarak yazar, çalışmasında mükemmel yapı taşını yarattı. Sonsuz aşkla birbirine bağlanan bu iki insanın hayatları kesiştikten sonraki macera ve tutku dolu bir tatta devam eden iki gencin hikayesi, aslında içimizde kalmış sağlam duyguların örtülmemiş gerçekliğindeki tek yaşam modelidir.


Yorum yapın