Kalk Yerine Yat Özet PDF indir

Kalk Yerine Yat özet pek çok okurun merak ettiği bir konu olmakta. Bu kitapta ne anlatılıyor? Gelin hep beraber bu kitabın özetini inceleyelim.

Günümüzde pek çok öykü kitabı bulunuyor. Bu kitaplardan birisi olan Kalk Yerine Yat, Şermin Yaşar’ın yazmış olduğu bir kitap. Oldukça yüksek puana sahip olan kitap, pek çok kişi tarafından övgüyle karşılanmış durumda. Fiyatının uygun olduğu Kalk Yerine Yat, bize pek çok konudan bahsediyor.

Kalk Yerine Yat Özet

Kalk Yerine Yat Özet PDF indir

Hayat, bazen insanları yorabilir. Üstüne ağırlık çöken insanlar, olmadık yerde tutulup kalabilir. O anda özlemini çektiğimiz bir ses olan “Kalk, yerine yat!” sesi sayesinde kişi, hayata tekrardan tutunmaya başlar. Bu öykü de tam da bu konuya ağırlık veriyor. 168 sayfalık bir kitap olan Kalk Yerine Yat, günün birinde uyanıp kendi yerini bulmuş insanların hikayelerine ağırlık veriyor.

Kitapta yer alan bir öyküyü sizlere özet olarak anlatmak istiyoruz. Günün birinde üniversiteden mezun olan bir genç, işsiz ve evsiz bir şekilde hayata tutunmaya çalışır. İşi olmadığı için ev bulmakta zorlanan genç, en sonunda Neriman Hanım’dan ev kiralar. Bu arada kadın, 2 aylığına uzaklaşır ve eşyaları evde bırakır. Geri geldiğinde ise genç ile adeta evliymiş gibi davranmaya başlar. Genç, bu durumdan dolayı kendi ayakları üzerinde durmak adına gayret göstermeye çalışır.


Yorum yapın