İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDF İndir

 • İnsan Geleceğini Nasıl Kurar E Kitap
 • İnsan Geleceğini Nasıl Kurar Özet
 • İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDF İndir

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar Özet

Sayın İlber Ortaylı’nın yazdığı İnsan Geleceğini Nasıl Kurar kitabının kısaca sizlere özetini sunacağız. Kitap 288 sayfa olup yaşam tecrübelerini paylaşan entelektüelden İlber Hoca’dan okurlar için bir yol açma, yol yapma, kendini inşa etme ve toplumu ayağa kaldırma rehberi. Platon, Seneca, Cicero, Farabi gibi bilgelerin ilhamı eşliğinde ve Yenal Bilgici’nin sorularıyla hazırlanan kitaptır.

Insan Gelecegini Nasil Kurar Kendini Insa Etmenin Yollari
İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDFİndir

İlber Ortay’lı bu kitapta kişinin hayattaki gayesini nasıl belirleyeceğini, hedefini nasıl koyacağını, geleceğini nasıl planlayacağını, potansiyelini nasıl değerlendireceğini yüzyılların içinde dolaşarak, tarihin en büyük düşünürlerinin binlerce yıla meydan okuyan görüşlerini de yanına katarak izah ediyor. Kendimize her gün sorduğumuz ve cevap bulmakta zorlandığımız soruları kendi deneyimleri ve engin bilgi ışığında yanıtlıyor.

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDF İndir

Kitap İçindekiler 

 1. İnsan kendini nasıl inşa eder?
 2. Yetenek nedir, nasıl kullanılır?
 3. İdame-i hayat nedir ve neden önemlidir?
 4. Zor zamanlarda nelerden güç alırız?
 5. Toplum kendini nasıl devam ettirir?
 6. Eğitimden en çok nasıl fayda sağlanır?
 7. Etrafa bakma sanatı nedir, nasıl öğrenilir?
 8. İlhamı nerede arayacağız?
 9. Umudumuzu nasıl koruyacağız?

Çoğu insan yol açma cesareti yoktur. Ya sağa döner ya sola; üçüncü bir yoldan yürümek istemez. Hep hazır yola sapmaya çalışır. Kendi taş yolunu döşeme gayretini bir türlü sarf edemez. Bu bir cüret cesaret meselesidir. Ama şunu bilin ki azizim, hayatta ancak kendi fillerini Alp Dağı’ndan aşıran, aşırmayı düşleyen insanlar başarılı olur.

”Aut viam inveniam aut faciam.”

”Ya bir yol bulacağız ya bir yol yapacağız.”

Gençlerin kabiliyetlerini keşfedip kendilerine ona göre yön vermeleri gerekiyor. Bu da başkalarına kimin ne yaptığına, nasıl başarılı olduğuna bakılarak yapılan bir keşif değildir. Çünkü motivasyonunuzun reklama, günün modasına ya da paraya değil, doğrudan doğruya içinizdeki yaratıcı periyi uyandırması gerekiyor. O var içinzde. O telkin ediyor size. Şunu seviyorsun, bunu yapmalısın diyor. Siz de onun telkin ettiğini yapmalısınız; bu çok önemlidir. Bu periyi dinlemeniz gerekiyor.

Hangi sınıftan, hangi gruptan gelirse gelsin, dünyaya mutlu bakmak insanların hakkı ve görevidir. Bu çok önemlidir. Hayata iyi bakacaksanız, her zaman bir çıkar yolunu arayacaksınız, iyi yönden görmeye çalışacaksınız. Bu, ” Eleştirilerinizi yapmayın, itirazdan kaçın,” demek değil ama itiraz için iyimserlik de gerekir.

İlginizi çekebilir: https://www.kitabipdfindir.com/insan-gelecegini-nasil-kurar-pdf-indir

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDF İndir

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDF İndir

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar PDF İndir

                                                        KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAHayat Problem Çözmekmiş PDF İndir

 

 


Yorum yapın