Hayat Kitabı Kur’an Mustafa İslamoğlu pdf indir

Hayat Kitabı Kur’an Kitabı Özet 

Hayat Kitabı Kur’an  Mustafa İslamoğlu tarafından 2023 yılında kaleme alınmıştır. Ve Hayat Kitabı Kur’an Mustafa İslamoğlu pdf indir kitabı Mustafa İslamoğlu’nun en çok okunan kitaplarındandır.  2023 yılında yeni baskısını yapmıştır. Hayat Kitabı Kur’an Mustafa İslamoğlu pdf indir özeti şu şekilde:

” İslam kelimesi, selamdan yani barıştan türetirlmiştir. İslam barış demektir. Ve İslam Allahın evrensel barış projesidir. İslamı yanlış anladık, barış projesini savaş projesine dönüştürdük. İslam kitapsızlaştırıldı. Kur’anın yerine ise başka kitaplar koyduk. Yanına ya da altına koymadık, üstüne koyduk ve onlar Kur’ana perde oldular. Hayatın Kur’anını, evrenin, doğanın Kur’anını da okumadık. Oysaki ilk emir ‘Oku’ idi. Bir kitap iz bırakır mı? Eğer hayat kitabıysa evet, bırakır. Hayat kitabıydı Kur’an. Kur’an ölülerin kitabı değil, yaşayanların kitabıdır. Sadece ölülere okunmasına nazaran kitabımıza Hayat Kitabı Kuran dedik.” sözleriyle kitabını yazmıştır.

Ona göre hayat bir yol, insan ise bir yolcuydu. Ve yolu da yolcuyu da kainatın tek sahibi, ezeli ve ebedi olan Allah (c.c) yarattı. Yol haritasını da ,nasıl ki yolu da yolcuyu da yaratan O’ydu, belirlemek O’nun, yaratanın hakkıydı. Yol haritasında bize ebedi rehber olarak Kur’anı yolladı. Tüm ihtişamıyla Kur’an, bizlere en güzel rehber ve hayatımızdaki en önemli yoldaş oldu. Hayat Kitabı Kur’an Mustafa İslamoğlu pdf indir

Kur’anın tercüme edilebilir olup olmadığı uzun yılların konusu ve tartışmasıdır. Bu yüzden uygulama olarak Meal tercih edilmektedir. Meal ise ayetlerin yarı tercüme diğer bakıma yorumlu tercümesidir. Tefsir ise mealden daha ayrıntılı olmakla beraber detaylı bir şekilde ayetlerin açıklanmasıdır. Ve bu kitapta hem meal hem de tefsir bulunmakta, okuyucuları bilgiye doyurmaktadır.

Sade ve anlaşılır dille kaleme alınan kitap, dipnotlarla okuyucuların önemli yerleri kaçırmasını engellemektedir. İniş sırasına göre kaleme alınan ve o zamanki çağı anlayabilmemizi kolaylaştıran  Hayat Kitabı Kur’an, diğer meallerden farklı olarak anlamın özümsemesine gayet elverişlidir.

Hayat Kitabı Kur’an Mustafa İslamoğlu pdf indir kitabı Kur’anı kelime kelime araştırmanıza yardımcı olmakla beraber, kelimelerin farklı renklerde olmasına nazaran kelimelerin anlamlarını, mealini rahatlıkla öğrenmenize yardımcı oluyor.

Hayat Kitabı Kur’an Mustafa İslamoğlu pdf indir

İlginizi Çekebilir : https://www.kitabipdfindir.com/hayat-kitabi-kur…amoglu-pdf-indir.html

indirrrrrrrrrr


Yorum yapın