Duyulmak İstiyorum Pdf

Duyu bütünleme kavramını ilk duyduğum kişi, bu kitabın yazarı olan Ebru Albayrak Sidar. Duyulmak İstiyorum Pdf eserine bir bakış atalım.

Fizyoterapist olan yazar, duyu bütünleme eğitiminden sonra bu alana yöneldi. Halen İstanbul, Ankara ve Londra’da klinik araştırmalar yapmakta ve bu konuda eğitimler vermektedir. Biraz kitaptan bahsedelim.

Dürüst olmak gerekirse, ne kadar başarılı olacağını bilmiyorum. Bu kitapta o kadar çok Latince kelime var ki hepsini anlayamadım. Hepsine bir arada bakarsanız, bilgiler aklınıza gelebilir. Duyulmak İstiyorum Pdf tüm bu kelimelerin bir sözlüğü. Çok iyi çalıştığını söylemeliyim.

Kitabın başında yazar değişen epigenetiğimizden bahsediyor. Diyet, yaşam tarzı, fiziksel aktivite ve stres gibi çevresel faktörler, insan biyolojisinin DNA dizisini ve yapısını değiştirmeden “epijenik faktörler” olarak, DNA’daki milyonlarca genden hangisinin aktif veya pasif olduğunu etkileyen ve değiştirebilen bilimsel görüşleri içerir. Aynı zamanda aktif veya pasif olarak gerçekleştirilen işlevlerin gelecek nesillere aktarılması anlamına gelir.

Değişen ekranlar ve gönderme ekranları şu ana başlıklar altında anlatılmaktadır: Doğa, Fiziksel Aktivite, Ekranlar, Uyku, Beslenme. Romanın akıcı ve tarz yazımı ile sizleri kendinizle baş bırakan esnek bir roman. Size bu ana konulardan bazı örnekler vereyim. Duyulmak İstiyorum nefes kesici bir eser. Doğa ile ilişkimizin çökmesi sonucunda güneşten alabileceğimiz D vitamininin insan davranışı, psikoloji ve otizm gibi net zihinsel farklılıklar ile doğrudan ilişkili olduğunu göstermektedir.


Yorum yapın