Bağırmayan Anne Baba Olmak PDF

Anne babaların aileleri için istediği aşağı yukarı aynıdır: sakin, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir aile ortamı. Peki bağırmayan anne baba olmak PDF nedir?

Çocuklara şiddetin olmadığı bir dünya bırakmaktan bahsediyor. Hal Edward Runkel dünyayı sakinleştirebileceğine inanıyor, ilişki ilgiyi, ilgi ise kişiliği oluşturur. Yeni yaklaşımların hiçbiri “çocuğunuzu üç gün içinde nasıl mumyaya dönüştürebilirsiniz” ebeveynliği sunmuyor. Tam tersine kendinize odaklanıp sakin olduğunuzda yaşadığınız sorunları asla yaşamayacağınızı söylüyor.

Bilinen tavsiyeleri benimsemek, sadece çocuklarınızla olan ilişkilerinizde değil, tüm ilişkilerinizde size fayda sağlayacaktır. Yeni bir bakış açısı kazanacaksınız ve o pencereden baktığınızda sizden istenen problemler tamamen farklı görünecektir. Çığlık atan ebeveynlik, ebeveynlikle ilgili değildir. Bağırmadan, kızmadan, “hadi” demeden, çabalasak da çocuk yetiştirmek mümkün mü? Daha doğrusu bağırmayan anne baba olmak mümkün mü?

Soğukkanlılığınızı korurken, başkalarıyla bağlantı kurmanın bir yoludur. Kendi duygusal tepkilerinizi kontrol edin, kendinize odaklanın ve size ait olmayan insanların davranışları ne olursa olsun dünyanın iyiliği için kendinize dikkat edin.

Bu kitabı bu tür ilişkiler kurmada size yardımcı olması için, “çığlık atmadan, bağırmadan” nasıl yapacağınızı adım adım gösterecek bölümlere ayrılmıştır. İlk başta, bazı ilkeler biraz farklı görünüyor ve zaten bildiklerinizle çelişiyor. Moda öğretilere aykırı görünüyor. Bu nedenle içindekileri okuyup ilginizi çeken bölüm veya bölümlere atlamak isteyebilirsiniz. Ama sırayla bağırmayan anne baba olmak kitabın bölümlerini okumaktan en iyi şekilde yararlanacaksınız.


Yorum yapın